100% czasu dla ciebie

Masz komputer, Internet, konto na Skype i słuchawki z mikrofonem?
To wszystko czego potrzebujesz, żeby rozpocząć naszą wspólną Podróż.
Będziemy spotykać się online na indywidualnych zajęciach.
Będą dopasowane w 100% do Ciebie.

Lekcje na bezpłatnym komunikatorze Skype

Na komputerze, tablecie lub telefonie.

Na każdej lekcji kolejna Podróż BEST ENGLISH

Podróż w głąb swoich możliwości, która wciąga jak narkotyk.

100% autorskich materiałów tylko dla Ciebie

Każda lekcja przygotowywana jest specjalnie dla Ciebie, dostosowana do Twoich potrzeb, tempa i możliwości.

Gdziekolwiek jesteś, w Polsce lub zagranicą

Nie ma znaczenia gdzie rezydujesz. Zawsze czekam na Ciebie po drugiej stronie łącza internetowego.

Doskonałe warunki przeprowadzenia zajęć

Prowadzę zajęcia z profesjonalnie przygotowanego studia, wyposażonego w panele audio, mikrofon studyjny i wysokiej klasy słuchawki. Wszystko po to, abyś doskonale mnie słyszał.

Profesjonalne vlogi na YouTube

Na kanale YouTube prowadzę kanał "Angielski na serio", poświęcony nauce języka. Vlogi filmuję wysokiej klasy sprzętem i edytuję z pomocą profesjonalnych narzędzi Adobe, aby zapewnić najwyższą jakość merytoryczną i techniczną.

Nowość: interaktywne fiszki!

Teraz w cenie lekcji oferuję dodatkowo możliwość nauki z przygotowanych przeze mnie interaktywnych fiszek, zawierających wykonane moim głosem nagrania poprawnej wymowy. Z fiszek można korzystać na platformie webowej (www) lub aplikacji instalowanej na urządzeniu mobilnym (np. tablecie lub smartfonie)!

Nowość: nauka słownictwa z nagrań audio!

Teraz w cenie lekcji uczniowie otrzymują nagrane moim głosem zestawy słówek, zwrotów i dialogów tematycznych, umożliwiające naukę i powtarzanie bez zaangażowania w ekran. To idealna metoda na dodatkowe poszerzanie wiedzy podczas gotowania, prac domowych, spacerów, uprawiania sportu, podróży czy prowadzenia samochodu!

Czego nauczysz się ze mną?

Pamiętaj, że na znajomość języka składają się: słownictwo (słówka, zwroty, wyrażenia i idiomy), które można porównać do materiałów, z jakich budujemy swoją wypowiedź, gramatyka, będąca jej rusztowaniem, a także praktykowanie konwersacji, które umożliwia wykorzystanie słownictwa i gramatyki w praktyce.

Słownictwo

Ponad 500 stron precyzyjnie wyselekcjonowanych słówek, poukładanych w ponad 100 zestawów tematycznych, o różnym stopniu trudności. Od podstawowych po specjalistyczne. Są najbardziej aktualne i powszechnie stosowane. Ułożone w kolejności alfabetycznej, aby można błyskawicznie je odnaleźć. Mają podaną wymowę, zapisaną w autorski sposób, dzięki któremu każdy bez problemu przeczyta je poprawnie. To nie koniec, bowiem cały czas tworzę nowe zestawy!

Zwroty i wyrażenia

Dziesiątki zestawów najprzydatniejszych zwrotów z czasownikami, wyrażeń rzeczownikowych, idiomów, phrasal verbs, a także gotowych zwrotów i wyrażeń stosowanych w codziennej konwersacji i korespondencji.

Gramatyka

Ponad 200 opracowań gramatycznych, od najbardziej podstawowych, po najbardziej zaawansowane zagadnienia. Wszystko wyjaśnione w autorski, niezwykle przystępny i atrakcyjny sposób, poparte przykładami zdań. Stworzyłem, i nadal tworzę, setki zestawów ćwiczeń do samodzielnego wykonania, w których zawarte jest ponad 20 tysięcy zdań napisanych w taki sposób, aby umożliwiały przećwiczenie poszczególnych zagadnień, jak również ich partii oraz całej gramatyki.

Konwersacje

Autorskie materiały stworzone w celu praktykowania języka: zestawy najbardziej przydatnych pytań i odpowiedzi, dialogi tematyczne (w sklepie, w restauracji, w hotelu, na lotnisku, u lekarza, itp.), opisy i tematy do rozmowy. Co bardzo ważne, cały czas zwracam uwagę na poprawną wymowę i zachowanie płynności mówienia. Stres maleje, a płynność mówienia rośnie z każdą lekcją.

Zajęcia w Best English

Cena lekcji: 150 złotych. Czas trwania lekcji: 50 minut

co otrzymujesz w cenie?

Regularność i konsekwencję

Spotykamy się na zajęciach minimum jeden raz w tygodniu, zawsze o stałej porze (np. we wtorek o 19:00). Tym samym w ciągu zaledwie jednego roku zrealizujemy 50 lekcji (lub 100, jeśli mamy dwie w tygodniu).
Indywidualny program i tempo nauki

Program nauczania, tempo, w jakim go realizujemy oraz dobór materiałów edukacyjnych, są w 100% dostosowane do Ciebie - Twoich potrzeb i możliwości. U mnie to podręcznik dopasowuje się do ucznia, a nie odwrotnie!
Materiały do nauki

W trakcie każdej lekcji otrzymujesz autorskie materiały Best English do nauki (w formacie PDF): opracowania gramatyczne, zestaw słówek lub zwrotów, tematy do konwersacji, zadanie domowe, itp.
100% zaplanowanych lekcji

Nic nie dzieje się z przypadku. Przygotowuję się solidnie do każdej jednej lekcji. Analizuję przebieg poprzednich zajęć i przerobiony zakres materiału, a następnie przygotowuję plan następnej lekcji i wszystkie potrzebne do niej materiały. Dzięki temu do maksimum wykorzystasz każdą minutę i każdą zainwestowaną w naukę złotówkę.
Techniki uczenia się

Oprócz "ryby" na naszych lekcjach zyskujesz "wędkę". Nauczę Cię jak skutecznie (czyli sprawnie a równocześnie trwale) opanowywać materiał i słownictwo, jak dojść do wprawy w odrabianiu pracy domowej oraz jak przełamywać ewentualne bariery i posługiwać się w praktyce językiem obcym.
35 lat doświadczenia

Uczę angielskiego od ponad 35 lat. Liczby absolwentów moich kursów nie potrafię oszacować, ale na pewno jest ona czterocyfrowa. W tym czasie stworzyłem swój własny system i własne materiały, które cały czas rozwijam, a zdobyte doświadczenie wykorzystuję w 100% żeby jak najlepiej przekazać Ci maksimum wiedzy.
Wszystkie umiejętności językowe

Uczymy się teorii i praktyki, które nie istnieją bez siebie nawzajem. Osobom, którym szczególnie zależy na szybkim tempie opanowania wszystkich umiejętności językowych, polecam dwa spotkania w tygodniu. Dzięki takiej opcji, możemy lekcję teoretyczną (nauka gramatyki i słówek, omawianie zadań domowych, itp) oddzielić od lekcji praktycznej (dialogi i konwersacje - dopasowane do Twoich potrzeb), co dwukrotnie zwiększy tempo nauki.
Utrwalanie i powtarzanie materiału

Na naszych lekcjach nie ma straconych i "odwalonych" tematów. Jeżeli jakieś zagadnienie sprawi Ci problem, będziemy nad nim pracować dotąd, aż stanie się łatwe i oczywiste. Nasze zadania domowe pozwalają nie tylko utrwalać bieżący materiał, ale także powtarzać cały przerobiony materiał.
Gwarancja jakości technicznej

Ze swojej strony gwarantuję najwyższą jakość techniczną naszych spotkań online. Posiadam bardzo szybkie i stabilne łącze internetowe na kablu światłowodowym, a w pracy korzystam z profesjonalnego mikrofonu studyjnego i najwyższej klasy słuchawek. Moje studio zostało przystosowane do pracy głosem, między innymi poprzez wykorzystanie paneli audio na ścianach i suficie. Wszystko po to, abyś czuł się, jakbym siedział obok Ciebie, nawet jeżeli dzielą nas setki lub tysiące kilometrów. W końcu to lekcja języka!

FAQ

Najczęściej zadawane pytania
(kliknij, aby rozwinąć odpowiedź)

Absolutnie nie jest. Obecność fizyczna nie podnosi poziomu nauczania. Najważniejszy jest
właściwy system, właściwy nauczyciel i zaangażowanie ucznia. No i ten niepowtarzalny komfort nauki, przy własnym biurku i z kubkiem ulubionej kawy…

Jest mnóstwo szkół oferujących standardowe podręczniki. Nie będę krytykować żadnego z nich. Powiem tylko tyle, że po latach takiej nauki uczniowie trafiają do mnie i szybko nadrabiamy braki, niejednokrotnie zaczynając od zera. Stworzyłem, i tworzę nadal, własny podręcznik, za którego skuteczność biorę odpowiedzialność.

W zasadzie wszystkim. Takie było moje założenie. Odwróciłem metodę nauczania o 180 stopni, aby nadać jej właściwą dynamikę i skuteczność. Ideę konieczności dopasowywania się każdej osoby, bez względu na jej potrzeby i możliwości, do tego samego podręcznika, zastąpiłem ideą dopasowywania się podręcznika do konkretnej osoby (dlatego prowadzę zajęcia indywidualne).

Nie. Korzystanie z mojego podręcznika jest wliczone w cenę każdej lekcji. Nie ma formy gotowej książki, ponieważ wynika to z idei, jaka mu przyświeca. Każdy uczeń otrzymuje jego fragmenty, w postaci licencjonowanych imiennie plików PDF, które może drukować i składać w całość, np. poprzez umieszczanie stron w koszulkach foliowych wpiętych do segregatora. W ten sposób podręcznik cały czas dostosowuje się do ucznia i jest odpowiednikiem wiedzy, jaką ta osoba zdobywa. Nie ma fizycznego końca, ponieważ cały czas go tworzę, modyfikuję i rozwijam, a liczy już tysiące stron.

Po pierwszych zajęciach mam wstępne rozeznanie, czego oczekuje uczeń i na jakim poziomie języka jest obecnie. Pozwala to ułożyć indywidualny program nauczania pod kątem tej osoby. Podczas lekcji, w sposób niespotykanie przystępny, wykładam niezbędne zagadnienia gramatyczne. Uczeń otrzymuje do domu zadanie pisemne, pozwalające przećwiczyć omówiony temat. Z czasem pojawiają się także zadania kolektywne, w których, jak w życiu, wymieszane są różne tematy. Ich poziom trudności podnosi się z czasem, dokładnie w tempie, w jakim dany uczeń rozwija się językowo. Na końcu lekcji wysyłany jest również tematyczny zestaw słówek, np. żywność, medycyna, turystyka, itp. Jest to selekcja najważniejszych używanych współcześnie wyrazów i zwrotów, wraz z wymową, przedstawioną w doskonały, autorski sposób. Na początku zajęć, motywacyjnie powtarzamy zadane słownictwo i sprawdzamy zadanie, omawiając ewentualne błędy i powtarzając nieopanowane zagadnienia. Z czasem, zależnie od potrzeb i możliwości ucznia, wprowadzamy elementy języka praktycznego, m.in. umiejętność zadawania pytań i udzielania odpowiedzi, dialogi tematyczne, oraz rozmowy po angielsku. Nie wyobrażam sobie nauki bez pracy domowej. Mając jedną czy dwie godziny lekcji w tygodniu, 80-90% nauki odbywa się tak naprawdę w domu. To tam uczeń musi przećwiczyć i opanować omówione zagadnienia i nauczyć się słownictwa, co w efekcie wzbogaci jego zasób słów do nawet kilku tysięcy rocznie.

Pracuję z klientem indywidualnym. Wynika to z idei, jaką wdrażam w życie moim
podręcznikiem i moją metodą nauczania. Są one tak skonstruowane, że przez cały czas idealnie dopasowują się do danej osoby, czyli jej potrzeb, tempa i możliwości. Poświęcam 100% czasu każdej lekcji jednej osobie, prowadząc ją w rozwoju osobistym.

Tak, jeżeli takie jest Twoje życzenie. Jednak warto zadać sobie pytanie, czym jest
konwersacja i czego od niej oczekujemy. Jeżeli komuś zależy tylko, lub przede wszystkim, na czynniku psychologicznym, a więc tak zwanym przełamaniu lodów, to rzeczywiście jest szansa, że ono nastąpi. Konwersacja to nic innego, jak rozmowa, a więc umiejętność wykorzystywania opanowanych wcześniej konstrukcji gramatycznych, np. czasów,
zbudowanych z wyrazów, których określony zasób trzeba znać. Wszystko przyprawione jest ogromnie istotnym „sosem” wymowy, bowiem angielski jest językiem z innej rodziny niż polski. Wymawianie angielskich słów według reguł fonetyki ojczystej, prowadzi do wzajemnego niezrozumienia. Osobiście uważam, że konwersacje mają realny sens dopiero po uprzednim opanowaniu podstaw gramatyki oraz sporej liczby słów i wyrażeń. Dobrym pomysłem jest wykupienie dwóch lekcji w tygodniu i przeznaczenie jednej na naukę gramatyki i słownictwa, a drugiej na tzw. język praktyczny.

To jest kwestia indywidualna i zależy w dużym stopniu od tego, jaki zasób wiedzy, jakie
możliwości i motywację ma dana osoba, a przede wszystkim, ile czasu będzie poświęcać na naukę. Powiem tyle, że często uczniowie mówią mi, iż w ciągu roku nauczyli się więcej, niż przez całe dotychczasowe życie. Możliwości, jakie daje mój system są ogromne, ale potrzebna jest współpraca. Nie chcę nikogo oszukiwać twierdzeniem, że mam klucz do magicznej metody, w której język opanuje się sam.

Podstawa to sprawny Internet i komputer (najlepiej) lub inne urządzenie, posiadające zainstalowaną aplikację Skype. Ponieważ jest to lekcja języka, ważne jest, abyśmy precyzyjnie się słyszeli, więc proszę o stosowanie dobrej jakości słuchawek z mikrofonem. Ponieważ na lekcji wysyłam materiały w postaci plików PDF i często wypełniamy razem zawarte w nich ćwiczenia, by nie musieć przepisywać treści po lekcji, warto mieć podpiętą drukarkę, drukować na bieżąco i pisać bezpośrednio w opracowaniu. Drukarka przyda się także do zadań, w których pisze się pod linijką, zawierającą zdanie do tłumaczenia.

Nie. Dzięki temu zapewnimy sobie całkowity komfort pracy, bez względu na wygląd, samopoczucie, estetykę otoczenia, oraz inne osoby obecne w tle. Dodatkowo, lepiej skupimy się na głosie i wymowie, a przy okazji odciążymy aplikację i łącze internetowe, pozwalając im płynniej i lepiej pracować.

Oczywiście. Można wypisywać słówka z czytanek lub przeczesywać słowniki, których teraz jest bardzo dużo. Ale to doświadczony nauczyciel wie, które z nich naprawdę są współcześnie stosowane, w jaki sposób i w jakim kontekście. Ponadto ogromnie ważna jest ich wymowa, bo pisownię zawsze można sprawdzić, np. w trakcie odrabiania zadania czy pisania maila firmowego. Moje tematyczne zestawy słówek są już skrupulatnie wyselekcjonowane, a w dodatku do każdego wyrazu podana jest wymowa, w taki sposób, aby każdy umiał sobie z nią poradzić (stosuję własny system, który wynalazłem już ponad 30 lat temu). Jeżeli chodzi o techniki uczenia się słówek, również istnieją te efektywne i te nieefektywne. Podczas naszych lekcji dokładnie omówimy i nauczymy się stosować najlepsze z nich.

Niestety nie. Prowadzę zajęcia od poniedziałku do piątku.

Niestety nie. Aktualnie moja pierwsza lekcja rozpoczyna się o 10:40.

Nie. Odpowiedzialne uczenie dzieci wymaga innego przygotowania, posiadania innych materiałów i prowadzenia zajęć w zupełnie inny sposób. Ja specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi.

Wyślij email z zapytaniem. Możesz także zadzwonić, choć nie zawszę będę mógł rozmawiać, choćby ze względu na prowadzone właśnie zajęcia. Najlepiej poinformuj mnie od razu o przedziałach czasowych (dni tygodnia i godziny), w jakich będziesz w stanie znaleźć czas na regularne spotkania. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie dodatkowe pytania. Odpiszę w ciągu 24 godzin.

Jednostką rozliczeniową w Best English jest abonament miesięczny, obejmujący liczbę
lekcji zgodną z kalendarzem Best English, który pokrywa się z kalendarzem generalnym. Oznacza to, że wszystkie ustawowo wolne od pracy dni są wolne także u mnie, a więc nie są objęte abonamentem. Dokonujesz wpłaty abonamentu na konto przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w danym miesiącu.

Przed pierwszymi zajęciami, ale też przed pierwszą wpłatą, otrzymasz regulamin spotkań. Aby rozpocząć współpracę, musisz potwierdzić pisemnie (w mailu zwrotnym) akceptację wszystkich punktów tego regulaminu.

Ze względu na pełne obłożenie wszystkich dostępnych godzin, nie oferuję przekładania terminów zajęć, ani ich odrabiania. Jednak, jeśli jesteś w danym tygodniu zainteresowany, przygotuję i wyślę pocztą elektroniczną materiały do samodzielnej pracy (słówka, zadanie, itp.). Tym samym zachowany jest ciąg nauki.